5 pomysłów na hotelowe pokoje tematyczne

Planując wyjazd wakacyjny, w pierwszej kolejności myślimy o atrakcjach oraz o miejscu noclegu. A gdyby tak sprawić, by pokój był jedną z atrakcji? Pokoje hotelowe tematyczne to coraz popularniejszy trend, który może przemienić zwykły nocleg w niezapomnianą przygodę. Oto 5 pomysłów na pokoje tematyczne.

1. Inspiracja artystami

Słoneczniki Vincenta van Gogha, kubizm Paula Picasso a może kwadraty Kazimierza Malewicza? Charakterystyczne motywy artystów są doskonałym sposobem na temat hotelowego pokoju. Inspiracja może być idealnym pretekstem do tego, aby przybliżyć gościom hotelowym dany kierunek w sztuce lub nawet całą epokę.

2. Pokój rodem z filmu

Kto z nas choć na moment nie chciałby się przenieść do ulubionego filmu? Odtworzenie filmowego pokoju nie jest trudne, a zapewnia niezapomniane przeżycia. W krótką chwilę możemy przenieść się do gotyckiej komnaty, wiktoriańskiego pokoju rodem z filmów kostiumowych lub pokoju nastolatka z amerykańskiego serialu.

3. Pokoje z książek

Jak wyobrażasz sobie pokój swojego ulubionego książkowego bohatera? Aranżacja pokoju opisanego w książce to duże pole do popisu dla hotelowego architekta wnętrz. W przeciwieństwie do pokojów inspirowanych filmami, nie mamy do dyspozycji pierwowzoru. Dysponujemy jedynie słownym opisem, którego interpretacje mogą być różne. Jest to dodatkowa zaleta, gdyż każdy gość może skonfrontować swoje wyobrażenia z nakreśloną przez architekta rzeczywistością.

4. Materiały

Dużą dozę inspiracji znajdziemy w otaczających nas materiałach. Interesującym pomysłem są pokoje wykonane niemal w całości z betonu, różnego rodzaju drewna, szkła, plastiku lub kartonu. Betonowe łoże, kartonowe sofy, szklane szafy lub drewniany telewizor to coś, czego nie spotykamy na co dzień. Wizyta w tego rodzaju pokoju jest wyjątkowym przeżyciem.

5. Pokoje z całego świata

Czy można przenieść się w najrozmaitsze zakątki świata, nie opuszczając jednego hotelu? Jak się okazuje, można. Wszystko za sprawą pokoi zaaranżowanych w stylach z całego świata. Mogą one obfitować nie tylko w wystrój oraz dekoracje z danego państwa, np. Japonii, Francji czy Meksyku, ale i przenieść gości hotelowych w zupełnie inną epokę. Przenosiny do starożytnej Grecji lub Dzikiego Zachodu nigdy nie były prostsze.