Chcesz organizować imprezy okolicznościowe? Sprawdź, w co wyposażyć hotel!

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto decydował się na weselne przyjęcie w hotelu. Dużo częściej takie imprezy organizowano we własnych domach, remizach czy salach świetlicowych. Dzisiaj obiekty noclegowe to jedne z najczęściej wybieranych przez pary młode miejsce. Dlaczego? Odpowiedzią jest wygoda. Hotele mają wszystko, co potrzeba: zaplecze restauracyjne, pokoje dla gości z daleka, przestronne sale. Hotele wybierane są także jako lokale, gdzie organizuje się chrzciny, komunie lub uroczystości urodzinowe i jubileuszowe. Zobacz, w co wyposażyć swój hotel, by móc oferować przygotowywanie przyjęć okolicznościowych.

Stoły cateringowe

Eleganckie wesela i przyjęcia wymagają równie idealnej oprawy. Właśnie dlatego zamiast prostokątnych, długich stołów, organizatorzy imprez decydują się na okrągłe stoliki, które kojarzą się z amerykańskim, wytwornymi ślubami. Świetnie sprawdzą się składane, cateringowe stoły ZOWN, które w kilkanaście minut rozłożysz w sali restauracyjnej i tak samo szybko złożysz po skończonym przyjęciu. Warto także pomyśleć o mniejszych, ale wyższych stolikach koktajlowych. Można je zaaranżować na candy bar bądź szwedzki stół z lokalnymi przysmakami albo alkoholami.

Parkiet taneczny

Taniec to podstawowa rozrywka każdego wesela. Aby goście mogli bezpiecznie tańczyć i by jednocześnie ochronić podłogę sali hotelowej przed rysami oraz zabrudzeniami, wyposaż hotel w składny parkiet taneczny. Ułożysz go w dowolnej konfiguracji i tym samym zapewnisz tańczącym antypoślizgową powierzchnię. Co ważne w przypadku przyjęcia na świeżym powietrzu, taką podłogę taneczną można bez obaw rozłożyć na zewnątrz.

Pokrowce i obrusy

Biały, wyprasowany obrus jest synonimem elegancji, więc nie może go zabraknąć na żadnej rodzinnej uroczystości. Podobnie jak pokrowców, które zwykłe krzesła zamieniają w ozdobę sali. Kupując pokrowce i obrusy do hotelu, pamiętaj, by były wytrzymałe i łatwe do czyszczenia.

Organizacja wesel i innych przyjęć okolicznościowych nieustannie zapewniać Ci będzie nowych klientów i stały przychód. Zanim jednak zaczniesz oferować takie usługi, pomyśl o dobrym wyposażeniu hotelu. To właśnie takie elementy jak podłoga taneczna czy nieskazitelne obrusy będą stanowiły Twoją wizytówkę.