Jakie atrakcje przygotować dla hotelowych gości?

Okres wakacyjny już się rozpoczął, a wraz z nim sezon dla hotelarzy. Do hoteli przyjeżdżać będą zarówno single, jak i pary oraz rodziny z dziećmi. Wybór obiektu noclegowego w dużej mierze zależy od tego, co możesz zaproponować swoim gościom. Nie masz basenu, sauny czy jacuzzi? To wcale nie oznacza, że jesteś na straconej pozycji. Poniżej przedstawiamy, jakie atrakcje możesz przygotować dla klientów.

Masaże i zabiegi SPA

Aby świadczyć usługi związane z masażami i zabiegami SPA, musisz przygotować ustronne miejsce. Najlepiej urządzić je minimalistycznie, ale jednocześnie przytulnie. Świetnie sprawdzą się fototapety z pięknymi krajobrazami albo kwiatami, świeczki i kadzidełka. Dzięki temu wytworzysz przyjemny nastrój. Dodatkowo hotel musi zatrudnić masażystę oraz kosmetologa. Ta inwestycja może się szybko zwrócić, jeśli tylko dobrze ją wypromujesz. Warto wprowadzić ofertę wynajmu pokoju wraz z zabiegami w atrakcyjnej cenie.

Wypożyczalnia rowerów i sprzętu sportowego

Wielu z nas lubi aktywnie spędzać swój urlop. Dla takich gości przygotuj odpłatną wypożyczalnię rowerów i sprzętu sportowego (piłek, zestawu do minigolfa, rolek). Kompletując sprzęt, pamiętaj, żeby był sprawny i bezpieczny. Przygotuj również kilka mniejszych rowerów i kasków dla dzieci oraz młodzieży. Wycieczki rowerowe to fajna atrakcja dla całej rodziny, zwłaszcza jeśli w pobliżu wyznaczone są szlaki.

Śniadanie w pokoju

W czasie wakacji długo leniuchujemy w łóżkach. Możemy się w końcu wyspać. Nie zawsze chcemy zbierać się skoro świt i pędzić do hotelowej restauracji na śniadanie. A gdyby tak w okresie wakacyjnym umożliwić gościom zamawianie śniadania do łóżka? Wielu z nich z pewnością się ucieszy, że może poczuć się jak w domu.

Nie musisz mieć basenu, żeby przyciągnąć gości. Wystarczy kreatywne myślenie! Stwórz atrakcyjną ofertę z tego, co masz w hotelu i zadbaj o dobry marketing, a nie zabraknie Ci klientów.