Jak przygotować łazienkę hotelową na przyjęcie gości?

Bez wątpienia aranżacja łazienki hotelowej to jedno z najtrudniejszych zadań dla właściciela, projektanta czy architekta. Łazienka musi być funkcjonalna, komfortowa, ale i estetyczna, aby gość poczuł się w niej swobodnie. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń w ekskluzywnych hotelach. Jesteś właśnie na etapie aranżowania i wyposażania łazienki hotelowej? Podpowiemy, o czym pamiętać.

Umywalka z blatem

Najbardziej wygodnym rozwiązaniem dla klientów jest ustawienie umywalki wraz z powierzchnią blatową. Wtedy bez problemu można odłożyć torebkę, kosmetyki bądź przybory higieniczne, które są potrzebne podczas codziennej toalety. Nie masz możliwość zamontowania blatu? Wówczas pamiętaj, aby obok umywalki umieścić półeczki.

Prysznic czy wanna?

Standardowo w hotelach spotyka się prysznice. To tańsze rozwiązanie, a jednocześnie wygodne dla większości gości. Jednak jeśli jesteś właścicielem luksusowego hotelu i łazienki w pokojach stanowią mocny punkt Twojej oferty, wówczas pomyśl o wygodnej wannie. Klienci, zwłaszcza ci, którzy szukają odprężenia i wypoczynku, z pewnością zwrócą uwagę na Twój hotel.

Akcesoria dodatkowe

W łazience nie może zabraknąć akcesoriów dodatkowych, które ułatwią korzystanie z niej. Oczywiście nie zapominaj o zupełnie podstawowym wyposażeniu, takim jak wieszaki, koszyk na mydło czy uchwyt na ręcznik. Jednak te elementy nie wystarczą. Trzeba jeszcze zadbać, by gość poczuł się swobodnie i przytulnie. Właśnie dlatego warto wszystkim klientom korzystającym z hotelu zaproponować miłe w dotyki kapcie hotelowe, które sprawdzą się po kąpieli. Dobrym pomysłem jest zamontowanie eleganckiej suszarki hotelowej. To najlepsza opcja w hotelach dedykowanych głównie klientom biznesowym, którzy nie mają ze sobą dużego bagażu i często oczekują, że taki sprzęt będzie na wyposażeniu.

Pamiętaj, że łazienka powinna być przede wszystkim czysta. Przed przyjazdem gości zadbaj o jej dokładne wysprzątanie. Można także postawić eleganckie odświeżacze powietrza.