O czym pamiętać, oferując usługę organizacji wesela w hotelu

Organizacja wesela w hotelu jest dzisiaj na porządku dziennym. Niemal każdy właściciel obiektów noclegowych myśli o wprowadzeniu takiej usługi do oferty. Dlaczego? Ponieważ podnosi ona konkurencyjność oraz pozwala na podreperowanie budżetu także poza sezonem. Aby hotel przyciągał narzeczeńskie pary, obsługa powinna dobrze się przygotować. O czym pamiętać?

Różnorodne menu

Oprócz wyglądu sali weselnej, dla przyszłych małżonków liczyć będzie się menu. W dobrym tonie jest sporządzenie kilku różnych propozycji cenowych, w zależności od liczby gości i posiłków. Coraz częściej zdarza się bowiem, że młoda para decyduje się wyłącznie na obiad i poczęstunek w formie deseru, a nie wystawne wesele do samego rana. Pomyśl także o tym, że część gości może mieć alergie pokarmowe (np. na gluten, na laktozę) bądź znajdą się wśród nich wegetarianie i weganie. Zadbaj, aby w menu znalazły się alternatywy do dań mięsnych i nabiałowych. Narzeczeni będą mogli wtedy zamówić dodatkowe posiłki dla wybranych gości.

Antypoślizgowy parkiet

Wesele nieodłącznie kojarzy się z dobrą zabawą. Hotel musi być przygotowany na wielogodzinne tańce. W tym celu, dla bezpieczeństwa gości, warto zainwestować w specjalny parkiet taneczny rozkładany na czas przyjęcia. Dzięki temu podłoga na sali nie ulegnie zniszczeniu, a goście zyskają antypoślizgową powierzchnię do tańca.

Profesjonalny serwis

Koniecznie zadbaj o to, aby kelnerzy, którzy będą obsługiwać gości weselnych, byli bardzo profesjonalni. To w dużej mierze od nich zależy, czy państwo młodzi będą zadowoleni z organizacji przyjęcia. Obsługa powinna być sprawna, dyskretna oraz pomocna.

Dodatkowe usługi

Nie zapomnij o dodatkowych usługach, które będziesz mógł zaproponować narzeczonym. Warto podjąć współpracę z barmanami, animatorami zabaw dla dzieci, właścicielem fotobudki czy też mieć na własność specjalną fontannę do czekolady i duży stół do rozłożenia wiejskiego jadła.

Oferując organizację przyjęcia weselnego w swoim hotelu, pamiętaj, że to wyjątkowy dzień dla pary młodej i ich bliskich. Postaraj się, żeby wszystko było na najwyższym poziomie i przebiegło zgodnie z życzeniem i marzeniem narezczonych.