Pralnia w hotelu — jak ją wyposażyć?

Na co czeka każdy gość hotelowy, kiedy jedzie w podróż służbową czy prywatną? Na przyjemny zapach i dotyk białej, miękkiej i pachnącej świeżym praniem pościeli. Pranie to dla każdej bazy noclegowej chleb powszedni bez względu na liczbę gwiazdek. Nawet jeśli hotel nie oferuje prania ubrań gości, to jednak przecież codziennie do prania wrzuca się pościel, ręczniki oraz obrusy. Pralnia w hotelu to nie tylko wygoda, bo nie trzeba zlecać tej usługi firmom zewnętrznym, ale i w dłuższej perspektywie rozwiązanie ekonomiczne.

Dlaczego warto mieć pralnię w hotelu?

Dzięki pralni hotelowej masz kontrolę nad jakością prania, a co z tym związane, również nad jakością pielęgnacji tekstyliów. Wysokiej klasy pościel wytrzyma dłużej niż taka kupiona w markecie za parę złotych, ale nadal musi być odpowiednio prana, suszona i prasowana. W pralniach chemicznych zazwyczaj proces prania odbywa się na dużą skalę, stąd jest bardziej przemysłowy niż w małych pralniach hotelu, i łatwo o zniszczenia pościeli. Pamiętaj też, że mając własną pralnię, możesz oferować dodatkowe usługi gościom — odpłatne bądź doliczone do ceny pokoju.

Jak wyposażyć pralnię hotelową?

Bez wątpienia wyposażenie pralni trzeba zacząć od pralek, suszarek oraz sprzętu do prasowania. Podczas wyboru kieruj się nie tylko ceną, ale i wytrzymałością. W końcu każdego dnia przez wszystkie sprzęty będzie przechodziło kilkadziesiąt kilogramów prania.

Aby pracownikom oddelegowanym do obsługi pralni było prościej, nie zapomnij o zakupie wózków hotelowych na bieliznę wyposażonych w koła. Dzięki nim bez trudu pościel, prześcieradła i ręczniki zostaną przewiezione z pokoi na każdym piętrze do pralni, która zazwyczaj usytuowana jest na parterze bądź w piwnicy. Zwróć uwagę, czy wózek można łatwo zdemontować i wyprać samą tkaninę, to również ważne.

Jeśli planujesz utworzenie pralni w swoim hotelu, pamiętaj, że to duża inwestycja, która wymaga nie tylko nakładów finansowych, ale i pomieszczenia oraz być może nowych pracowników. Taka decyzja powinna być dobrze przemyślana i oszacowana.