Święta w hotelu — o czym pamiętać?

Coraz więcej osób decyduje się wyjechać na Święta poza miejsce swojego mieszkania. Decydują o tym względy rodzinne lub praktyczne, ponieważ Boże Narodzenie spędzone w hotelu oznacza mniej przygotowań, mniej stresu oraz mniej przedświątecznej presji. Co Ty, jako właściciel albo menadżer, możesz zrobić, by Twoi goście spędzili miło i spokojnie Święta? Musisz pamiętać o kilku sprawach.

Tradycyjna Wigilia

Wielu z nas nie wyobraża sobie Świąt bez tradycyjnej Wigilii. Ta hotelowa nie powinna odbiegać od naszych wyobrażeń. Elegancka zastawa, biały obrus i sianko to podstawa. Warto na początku złożyć wszystkim gościom życzenia i zachęcić do podzielenia się opłatkiem. Zadbaj, by dania były równie tradycyjne i przypominały te, które stałyby na domowych stołach. Po uroczystej wieczerzy zainicjuj wspólne kolędowanie oraz podaj deser. Świetnie sprawdzą się makowce oraz keksy.

Jeśli nie masz wystarczającej liczby krzeseł czy stołów restauracyjnych, skorzystaj ze składnych mebli.

Uroczyste śniadania i kolacje

W dwa pozostałe dni Świąt pamiętaj o tym, żeby przygotować uroczyste śniadania oraz obiadokolacje. Dobrze, by pojawił się również bufet słodkości w postaci ciast, cukierków oraz owoców. W tym wypadku dania nie muszą być już bardzo tradycyjne, możesz się pokusić o lżejsze potrawy czy sałatki.

Dodatkowe atrakcje

Nie zapomnij o dodatkowych atrakcjach. Nawet jeśli nie masz możliwości zorganizowania czegoś wyjątkowego, postaraj się wprowadzić do hotelu świąteczną atmosferę w postaci kolęd, wspólnego spędzania czasu, gier planszowych. Nawet jeśli rodziny uciekają przed Świętami spędzanymi w domach, to jednak często oczekują rodzinnego klimatu. Pomyśl o tym, co możesz im zaoferować. Doskonale sprawdzają się zimowe ogniska, kuligi czy kąpiele w bali.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas, na który czekamy przez cały rok. Postaraj się, by Twoi goście byli usatysfakcjonowani z pobytu w Twoim hotelu i poczuli prawdziwie świąteczną atmosferę.